Dine kontaktpersoner - Administration

Fagområde
Controlling

Susan Deutsch

Økonomichef/Prokurist
Personalechef

+49 46 08 / 60 75 - 510
s.deutsch@fotovoltaik.dk
  • Controlling
  • Kontrakter
  • Finansplanlægning
  • Personaleforhold
Fagområde
Controlling

Oliver Richter

Regnskabs- og personalechef

+49 46 08 / 60 75 - 539
o.richter@fotovoltaik.dk
  • Controlling
  • Kontrakter
  • Finansplanlægning
  • Personaleforhold
Fagområde
Finans- og Anlægsbogholderi

Helga Staack

Afdelingsleder finansbogholderi

+49 46 08 / 60 75 - 530
h.staack@fotovoltaik.dk
  • Finansbogholderi
  • Anlægsbogholderi
  • Controlling
Fagområde
Lønbogføring

Nicole Wagner

Teamleder Personalekontor / Lønbogføring

+49 46 08 / 60 75 - 525
n.wagner@fotovoltaik.dk
  • Personalekontor
  • Lønopgørelser
Fagområde
Kreditorbogholderi

Claudia Czech

Teamleder kreditorbogholderi

+49 46 08 / 60 75 - 534
c.czech@fotovoltaik.dk
  • Kreditorbogholderi
Fagområde
Kreditorbogholderi

Tatjana Naue

 
+49 46 08 / 60 75 - 537
t.naue@fotovoltaik.dk
  • Kreditorbogholderi
Fagområde
Fakturering

Bettina Tessmer

 
+49 46 08 / 60 75 - 549
b.tessmer@fotovoltaik.dk
  • Fakturering
Fagområde
Debitorbogholderi / Rykker

Tanja Ebsen

Teamleder Debitorbogholderi / Rykker

+49 46 08 / 60 75 - 535
t.ebsen@fotovoltaik.dk
  • Debitorbogholderi
  • Rykker
Fagområde
Debitorbogholderi / Rykker

Yvonne Huppertz

 
+49 46 08 / 60 75 - 550
y.huppertz@fotovoltaik.dk
  • Debitorbogholderi
  • Rykker
Fagområde
Debitorbogholderi / Rykker

Sandra Oehler-Bock

 
+49 46 08 / 60 75 - 541
s.oehler-bock@fotovoltaik.dk
  • Debitorbogholderi
  • Rykker
Fagområde
Debitorbogholderi / Rykker

Marion Müller

 
+49 46 08 / 60 75 - 547
m.mueller@fotovoltaik.dk
  • Debitorbogholderi
  • Rykker
Fagområde
Fakturering

Jutta Ebsen

Teamleder Fakturering

+49 46 08 / 60 75 - 536
j.ebsen@fotovoltaik.dk
  • Fakturering
  • Kreditgrænser
Fagområde
Fakturering

Miriam Malewski

 
+49 46 08 / 60 75 - 532
m.malewski@fotovoltaik.dk
  • Fakturering
  • Kreditgrænser
Fagområde
Fakturering

Mohammad Yahia Abdulaal

 
+49 46 08 / 60 75 - 542
m.abdulaal@fotovoltaik.dk
  • Fakturering
Fagområde
Administration

Andrea Sager

 
+49 46 08 / 60 75 - 544
a.sager@fotovoltaik.dk
  • Boligseselskab
  • Projektselskaber
Fagområde
Reception

Alina Lubinski

 
+49 46 08 / 60 75 - 501
a.lubinski@fotovoltaik.dk
  • Kundeservice
  • Administration
  • Organisation
Fagområde
Kontoradministration

Laura Winkenjohann

 
+49 46 08 / 60 75 - 529
l.winkenjohann@fotovoltaik.dk
  • Kundeservice
  • Administration
  • Jobansøgninger
Fagområde
Kontoradministration

Nicole Friederichsen

 
+49 46 08 / 60 75 - 528
n.friederichsen@fotovoltaik.dk
  • Kundeservice
  • Administration
  • Jobansøgninger
Fagområde
Kvalitetssikring og procesoptimering

Jannis Blumenberg

Teamleder kvalitetssikring og procesoptimering

+49 46 08 / 60 75 - 524
j.blumenberg@fotovoltaik.dk
  • Business Intelligence
  • Officielle statistikker
Fagområde
Kvalitetssikring og procesoptimering

Teja Teufel

MSc

+49 46 08 / 60 75 - 538
t.teufel@fotovoltaik.dk
  • Business Intelligence
  • Officielle statistikker
Ansvarlig for
Kvalitetssikring og procesoptimering

Steffen Schröder

 
+49 46 08 / 60 75 - 531
s.schroeder@fotovoltaik.dk
  • Datakvalitet
  • Plausibilitetskontrol
  • Strukturer/rutiner